2019 08 19
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Projekto „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“ atidarymo konferencija
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

Rugpjūčio 9 dieną Šakių rajone esančiame Kidulių dvare buvo surengta Lietuvos ir Rusijos Federacijos  bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programos projekto „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“ atidarymo konferencija. Į ją atvyko daugiau kaip 50 dalyvių iš Lietuvos ir Rusijos Federacijos Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities.

 

Svečiams buvo įteikta projekto viešinimo medžiaga – aplankas ir bloknotas. Prieš atidarymo konferenciją surengtas ir pirmasis projekto valdymo grupės susirinkimas, kuriame dalyvavo projekto partnerių – Šakių rajono savivaldybės administracijos, viešosios įstaigos Nemuno euroregiono Marijampolės biuro ir Karaliaučiaus srities istorijos ir meno muziejaus atstovai. Susitikimo metu buvo aptarti darbiniai projekto įgyvendinimo klausimai – veiklos, artimiausi renginiai, atskaitomybė, auditas ir pan.

Projekto įžanginės konferencijos dalyvius pasveikino Šakių rajono meras Edgaras Pilypaitis. Jis apsidžiaugė, kad projektas yra svarbus Kidulių bendruomenei, nes leis sutvarkyti Kidulių dvaro svirną ir pritaikyti jį įvairioms veikloms, o tai leis padidinti turistų lankomumą ir dar didesnį susidomėjimą šiuo rajonu.

Konferencijoje dalyvavusi Lietuvos kultūros atašė Karaliaučiaus krašte Raminta Gecevičienė taip pat pabrėžė šio projekto įgyvendinimo svarbą ir ypač tai, jog pagaliau bus sutvarkytas lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus Kristijono Donelaičio memorialinis muziejus Tolminkiemyje, kuris pastaruoju metu, Rusijos Federacijai įvedus elektronines nemokamas vizas sulaukia vis didesnio lankytojų dėmesio. Spalio 11 dieną bus minimas šio muziejaus įkūrimo 40-metis, o po jo muziejų planuojama uždaryti remontui.

Šakių rajono savivaldybės administracijos švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja, projekto vadovė Aurelija Papievienė pristatė veiklas, kurios numatomos įgyvendinant šį projektą Šakių rajone. Kaip jau minėta, per dvejus metus bus rekonstruotas Kidulių dvaro svirnas, įrengiant jame renginių salę, skirtą  įvairioms šviečiamosioms veikloms, parodoms ir pan. Taip pat bus surengti poezijos skaitymai, tapytojų pleneras, parodos, vasaros kultūros akademija vaikams, mokymai, pažintinis vizitas turizmo darbuotojams bei žurnalistams ir kitos veiklos.

Apie viešosios įstaigos Nemuno euroregiono Marijampolės biuro veiklas šiame projekte kalbėjo biuro direktorius, projekto koordinatorius Gintaras Skamaročius, išsamiau pristatęs ir patį projektą, ir jo tikslus bei uždavinius, ir projekto partnerius bei biudžetą. Jis pasidžiaugė, kad vykdant šį projektą bus sutvarkyti du svarbūs kultūros paveldo objektai kaimyninėse šalyse, o tai leis padidinti turistų srautus, sustiprins tarpusavio bendradarbiavimą, leis krašto bendruomenėms labiau pajusti sutvarkytų kultūros paveldo objektų teikiamą naudą vietos bendruomenėms.

Apie Karaliaučiaus srities istorijos ir meno muziejaus veiklas projekte kalbėjo šio muziejaus direktoriaus pavaduotoja, projekto koordinatorė Olga Ščeglova. Ji detaliai pristatė memorialiniame K.Donelaičio muziejuje Tolminkiemyje numatytus atlikti darbus, kalbėjo ir apie patį muziejų, kuris yra stambiausias tokio pobūdžio kultūros objektas kaimyninėje šalyje, kasmet sulaukiantis dešimčių tūkstančių lankytojų.

Turizmo galimybes Šakių rajone pristatė Šakių turizmo informacijos centro direktorė Ieva Bernotaitė. Ji pasidžiaugė, kad turistai noriai lanko iš Europos Sąjungos fondų lėšų atnaujintus Gelgaudiškio, Zyplių dvarus, Zanavykų muziejų, o taip pat Sudargo piliakalnius ir kitus objektus. Mažiau dėmesio sulaukia objektai, kurie dar tik laukia atnaujinimo, tokie kaip kalbininko Jono Jablonskio tėviškė ir kiti. Direktorė pabrėžė, kad investicijos turi tiesioginės įtakos objektų lankomumui.

Apie kultūros paveldo gerąją praktiką Marijampolės apskrityje mintimis pasidalino Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Marijampolės skyriaus vedėja Violeta Kasperavičiūtė. Ji papasakojo, kokie kultūros paveldo objektai yra lankomi apskrityje ir sulaukia didžiausio dėmesio, kokia yra jų padėtis, ką dar reikia padaryti, saugojant kultūros paveldą.

Kultūros paveldo padėtį Karaliaučiaus srityje pristatė Karaliaučiaus srities istorijos ir meno muziejaus direktoriaus pavaduotojas Anatolijus Valujevas. Jis kalbėjo apie paties muziejaus pastato rekonstrukcijos darbus, taip pat apie karališkosios pilies vietovės Karaliaučiuje kasinėjimo darbus ir atradimus. A.Valujevas pristatė ir garsiojo lietuvių ir vokiečių filosofo Imanuelio Kanto namelio Jučiuose (Vesiolovkoje) restauravimo darbus – šis pastatas pilnai suremontuotas, jame įrengta ekspozicija, o sutvarkytą ir restauruotą pastatą muziejus perdavė Karaliaučiaus katedros administracijos žinion. Pranešėjas skalbėjo ir apie kitus kultūros paveldo objektas kaimyninėje srityje.

Konferencijos pabaigoje vyko diskusijos ir jos apibendrinimas, taip pat surengta ekskursija, kurios metu pristatytas Kidulių dvaras. Ekskursijos dalyviai sužinojo, kad Kidulių dvarui priklausė net 27 pastatai, taip pat apžiūrėjo ir svirno pastatą, kurį numatyta restauruoti šio projekto lėšomis.


Nuotraukose - konferencijos dalyviai; projekto vadovai ir koordinatoriai su svečiais; taip atrodo Kidulių dvaro svirnas dabar. 


Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf.

 

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.