2018 01 17
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Euroregionas Nemunas mini 20 metų įkūrimo sukaktį
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

Birželio 6 dieną sukanka 20 metų, kai buvo įkurtas Nemuno euroregionas. Tą dieną Pasienio regionų sąjungos „Euroregiono Nemunas“ sukūrimo sutartį Lietuvos šalies vardu pasirašė tuomečiai Alytaus apskrities viršininkas Ignas Aleškevičius ir Marijampolės apskrities viršininkas Kostas Jankauskas (sutartį pasirašęs su Marijampolės apskrities savivaldybių tarybų įgaliojimais), Baltarusijos šalies vardu – šviesios atminties Gardino srities vykdomojo komiteto pirmininkas Aleksandras Dubko, Lenkijos šalies vardu – tuometis Suvalkų vaivada Cezaris  Ciešlukovskis. Vėliau prie šios sąjungos prisijungė Vilniaus ir Balstogės apskričių savivaldybės, o 2002 metais prie jų prisijungė ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities penki rytiniai rajonai.

 

Minėtoje sutartyje buvo akcentuota, kad Pasienio regionų sąjunga yra atvira vietinėms bendruomenėms ir teritorinėms valdžios institucijoms, tuo pačiu ir kitų valstybių regionams, o pagrindinis pasirašytos sutarties tikslas – sukurti sąlygas visuomeniniam-ekonominiam vystymuisi ir moksliniam-kultūriniam bendradarbiavimui tarp kaimyninių valstybių pasienio regionų.

Šios veiklos plėtojimui ir koordinavimui šalys įsikūrė savo nacionalinius Euroregiono biurus: Lietuvos savivaldybės - viešąją įstaigą Nemuno euroregiono Marijampolės biurą, Lenkijos - savivaldybių draugiją Euroregionas Nemunas Suvalkuose, Karaliaučiaus srities savivaldybės biuro funkcijas pavedė Autonominei nekomercinei organizacijai "Regioninės plėtros agentūrai Nadruva", veikiančiai Įsrutyje (Černiachovske), Gardino srities vykdomasis komitetas biuro veiklos vykdymą dalijasi su Gardino srities paramos verslumui fondu.

Minint šią sukaktį, birželio 6 dieną Marijampolėje, „Mercure“ viešbučio konferencijų salėje bus surengta konferencija "Еuroregionas „Nemunas-Niemen-Неман“ – bendradarbiavimas tarp pasienio regionų ir kaimyninių šalių“, skirta Euroregiono įkūrimo 20-mečiui. Joje bus aptarti svarbiausi bendradarbiavimo Euroregione tarp Lietuvos, Baltarusijos,  Lenkijos ir Rusijos Federacijos / Karaliaučiaus srities pasiekimai, svarbiausi bendri projektai, iššūkiai. Pranešimus skaitys, pasisakys ir diskutuos Euroregiono ir regioninių bei savivaldos  institucijų atstovai.

Taip pat konferencijoje bus aptartos Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos tolesnio bendradarbiavimo 2017-2027 metais kryptys ir nuostatos, bus pasidalinta įžvalgomis apie tarpvalstybinio bendradarbiavimo įtaką, sąlygas ir galimybes tolesnei pasienio regionų bendradarbiavimo ir plėtros veiklai, pasisakys įvairių ministerijų ir šalių ambasadų atstovai. Konferenciją vainikuos Euroregiono šalių meninių kolektyvų šventinis koncertas.

 

Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf.

 

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.