2020 08 09
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Pradėtas įgyvendinti naujo požiūrio į verslumą skatinimo projektas
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

Liepos 17 dieną Seinuose surengtas VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro, Lenkijos draugijos „Euroregionas Nemunas“, taip pat Seinų miesto ir Kazlų Rūdos savivaldybės atstovų susitikimas. Šių institucijų partneriai kartu parengė ir jau pradėjo įgyvendinti naują Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programos iš dalies finansuojamą projektą „Tarpvalstybinio bendradarbiavimo katalizatorius „Turgus-Targowisko“, kuriuo skatinamas kitoks jaunimo verslumas bei atsakomybė, pasienio bendradarbiavimas.

Partnerių susitikimo metu buvo išsamiai aptarti projekto įgyvendinimo tikslai ir uždaviniai, nagrinėtos umatomos projektinės veiklos. Pagrindinis šio projekto tikslas - skatinti vyriausių klasių moksleivių ir studentų bei jaunimo (15-29 metų amžiaus) iš Alytaus, Marijampolės, Birštono bei Suvalkų regionų verslumą, kvalifikacijos kėlimą,  verslo kūrybiškumą, verslo idėjų įgyvendinimą realybėje, didinti jaunimo iniciatyvumą ir atsakingumą patiems imantis kurti darbo vietas ir krašto ūkį.Įgyvendinant naująjį projektą pirmiausiai Lietuvoje, Nemuno euroregiono veikloje dalyvaujančių savivaldybių 6 gimnazijų bei 6 kitų įstaigų pagrindu bei atitinkamai Lenkijos pusėje (3+3) įstaigų pagrindu numatoma organizuoti mokymus verslo temomis 15-29 metų jaunimui (viso 180 žmonių). Geriausiems iš jų (140 žmonių) vėliau numatoma surengti 8 pažintinius vizitus į kaimyninius (Lenkijos ar atitinkamai Lietuvos) partnerių regionus, susipažinti su gerąja kaimyninėje šalyje investavusio verslo patirtimi, realių situacijų išskirtinumu bei kitomis aplinkybėmis.

Jau rugpjūčio mėnesį planuojama surengti viešuosius pirkimus, kuriems pasibaigus prasidės ir naujų turgaviečių Kazlų Rūdoje bei Seinuose statyba. Jeigu viskas vyks kaip planuojama, statybos darbai bus baigti iki ateinančių metų pavasario.  Naujų turgaviečių įrengimas leis ženkliai pagerinti sąlyginai nedidelių ir nuo ekonominių centrų nutolusių gyvenviečių infrastruktūrą.

Numatoma sutvarkyti esamą turgavietę Seinuose (greta Seinų lietuvių „Žiburio“ mokyklos) ir įrengti naują Kazlų Rūdoje (Skvero gatvėje) su parkavimo aikštelėmis, šaligatviais ir pėsčiųjų takais, apšvietimo, vandentiekio, nuotekų ir lietaus kanalizacijos, kanalizacijos tinklais, tualetais ir administraciniais pastatais.

Antrojoje projekto dalyje numatoma surengti dalies mokymų dalyvių praktikos atlikimą (gaunant stipendijas) kaimyninės šalies verslo įmonėse, tarpvalstybinių mainų programą, jaunimo verslo planų rengimo kūrybines dirbtuves, parengti bei išleisti abejų šalių investicijų pritraukimo vadovą bei Lietuvos ir Lenkijos darbo rinkos mobilumo (abipus sienos) vadovą, organizuoti konferenciją ir ateities investicijų forumą.

Forume „Ateities verslo dienos“ Lietuvoje patyrę verslininkai ir „startuoliai“ kartu su jaunų žmonių verslo struktūrų, spaudos atstovais aptars projekto įgyvendinimo rezultatus, ateities verslo bendradarbiavimo, naujausius ir geriausius investavimo pavyzdžius.

Konferencijoje Lenkijoje bus pristatytos investavimo ir kitos galimybės bei iššūkiai vystant verslą specialiose ekonominėse zonose, Lenkijos ir Lietuvos pramonės parkuose, ypač pasienio regione. Joje taip pat bus surengti verslininkų dalykiniai susitikimai, kurių metu jaunimas pristatys savo verslo planus ekspertų įvertinimui ir geriausių apdovanojimui.

Projekto metu jaunimas susipažins su visu savo įmonės kūrimo ciklu, pradedant mokymais, verslo plano rašymu ir baigiant savo įmonės kūrimu ir valdymu. Viso projekto metu ir jam pasibaigus bus vykdomi jo administravimo bei viešinimo darbai.

Šio projekto vertė – beveik 995 tūkstančiai eurų, iš jų 85 procentų - programos parama. Projektas tęsis 18 mėnesių, jo įgyvendinimą numatyta užbaigti 2021 metų gruodžio mėnesį.

 

VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro informacija


Seinų miesto savivaldybės nuotraukoje - naujojo projekto partneriai.

 

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.