2018 02 24
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Euroregiono verslo susitikimai Gardine
NAUJIENOS -> Verslas

Praėjusią savaitę Baltarusijoje, Gardine buvo surengta 19-oji daugiašakė mugė-paroda „Euroregionas Nemunas 2017“ bei investicijų forumas. Paroda vyko Gardino centriniame sporto komplekse „Neman“. Tai pats stambiausias Gardino srities bei Nemuno euroregiono tarptautinis verslo renginys, kurio tikslas – bendradarbiavimo procesų tarp įvairių šalių ūkio subjektų aktyvinimas, taip pat ūkinių, kultūrinių ir humanitarinių ryšių tarp pasienio regionų vystymas ir stiprinimas. Šiais metais parodoje dalyvavo daugiau nei 400 atstovų iš 17 šalių, atstovavusių 160 įmonių ir įstaigų; tarp jų ir Lietuvos atstovai iš Alytaus, Marijampolės bei Kauno ir Vilniaus apskričių.

Ryte Gardino srities vykdomajame komitete (VK) vykusiame darbiniame susitikime dalyvavo keliolikos šalių ambasadų, ministerijų, regionų, verslo ir žiniasklaidos atstovai. Jame taip pat dalyvavo ir Lietuvos generalinis konsulas Gardine Genadijus Mackelis, Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius.

Susitikimui pirmininkavęs Gardino srities VK pirmininkas Vladimiras Kravcovas kalbėjo apie Gardino srities ekonominį potencialą, investicijas, kaimyninius santykius, šalių bendradarbiavimą, pasidalino nuomone apie jo perspektyvas bei pakvietė G.Skamaročių pasakyti pirmąją atsakomąją nuomonę. G.Skamaročius kalbėjo apie bendrus Nemuno euroregiono tarptautinius projektus ir jų įtaką pasienio regionams, lietuvių ir baltarusių santykiams, galimybes jų plėtrai, verslumo aplinką, trikdžius ir barjerus. Papildomas dėmesys buvo skirtas bevizio režimo klausimų aptarimui, jo terminų ir sąlygų praplėtimui. Kaip jau minėta seniau, nuo 2016 spalio 26 iki 2017 metų  gruodžio 31 d. Lietuvos, Lenkijos ir keliasdešimčiai kitų šalių piliečių galioja 5 dienų buvimo bevizis režimas įvažiuojantiems bei Augustavo kanalu ar Nemunu įplaukiantiems į dalį Gardino rajono teritorijos.

Susitikimo metu aptarta galimybė šią teritoriją išplėsti į visą Gardino rajoną (jame yra ir pats Gardino miestas), buvimo laiko terminą ilginant iki 10 dienų, o patį bevizio režimo galiojimo trukmę neįrėminant laike. Primename, kad bevizio režimo atveju,vizą atstoja Baltarusijoje patvirtintų turizmo kompanijų išduoti vardiniai kvietimai (kainuojantys po keletą eurų) įvažiuoti į bevizio režimo zoną.

Vėliau vykusiame tarptautiniame investicijų forume „Gardino kraštas pasienio sankryžoje“ buvo pristatytos investavimo galimybės Gardino srityje, kalbėta apie jų suaktyvinimą, bendradarbiavimą, sėkmingiausius investuotojus. Tarp sėkmingiausių minima ir Marijampolės „Arvi“ įmonių grupė, kurios vadovas Vidmantas Kučinskas forumo metu su Gardino srities VK pirmininku V.Kravcovu pasirašė sutartį dėl tolesnių investicijų skatinimo Gardino srityje. Forume pranešimus taip pat skaitė V.Kravcovas, Baltarusijos ekonomikos viceministras Pavelas Utiupinas. 


Po pietų Gardino J.Kupalos universitete darbas vyko 5 sekcijose: "Investicijos: nuo mokslo iki gamybos", „Regioninė integracija Europos Sąjungos ir Eurazijos ekonominės sąjungos pasienyje“; „Bendradarbiavimo per sieną plėtra ir stiprinimas tarptautinių paramos programų rėmuose“; „Aukštųjų mokyklų integracija - regionų plėtros faktorius“; Dalykinių kontaktų birža "Perspektyvūs mokslo-techniniai sprendimai ir regionų inovacinė plėtra".

Baltarusijos televizijų reportažus apie šį renginį  galima išvysti interneto svetainėse: http://www.region.grodno.by/ru/oblispolkom_news-ru/view/mezhdunarodnyj-investitsionnyj-forum-grodnenschina-na-perekrestke-granits-otkrylsja-v-grodno-21329/ ir https://www.tvr.by/eng/news/ekonomika/v_grodno_nachala_rabotu_vystavka_yarmarka_evroregion_neman/

Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf.

Michailo Isačenko nuotraukose: renginio akimirka, pasirašoma sutartis dėl tolesnių investicijų skatinimo, Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktoriaus G.Skamaročiaus interviu Baltarusijos televizijai.

 

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.