Nemuno euroregiono Marijampolės biuras - straipsniai:Kviečiame į seminarą-sueigą „Piliakalnių būtis“

2018 08 21
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Kviečiame į seminarą-sueigą „Piliakalnių būtis“
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

Kovo 28 d. 15 val. Marijampolės kultūros centre, Dailės galerijoje bus surengtas seminaras-sueiga „Piliakalnių būtis“. Šis renginys yra projekto „Sūduvių ugnys – budinam svietą“ dalis. Projekto misija – sudaryti sąlygas Marijampolės savivaldybės bendruomenėse žmogaus kūrybinei raiškai ir visapusiškai asmenybės raidai, kultūros įvairovei, sklaidai ir prieinamumui, kaip Marijampolės savivaldybės kultūrinio lauko pažangos pagrindui, ugdyti pilietinę savimonę, puoselėjant savivaldybės vietovių išskirtinumą ir patrauklumą.

 

Projektu siekiama išsaugoti ir aktualizuoti savivaldybės kultūros paveldą – piliakalnius, stiprinant vietos kultūrinę savastį ir skatinant kultūrinį turizmą, taip pat plėtoti kultūros renginių ir programų mobilumą į bendruomenes, atsižvelgiant į bendruomenių ypatumus ir skatinant naudoti tradicines bei netradicines erdves.

 

Įgyvendinant šį tęstinį projektą, pernai Marijampolės kultūros centre jau vyko Pavasario apeigų teorijos seminaras, buvo surengti Baltiškų amatų  praktiniai mokymai  Marijampolės kultūros centre, Marijampolės savivaldybės piliakalniuose surengtos atviros visuomenei pavasario apeigos, uždegant apeiginius laužus ir ugnies skulptūras, buvo atliekamos Jurginių apeigos.

Praėjusią savaitę surengtos baltiškų amatų dirbtuvės, o kovo 28 d. vykstančio seminaro metu humanitarinių mokslų daktaras Gintautas Zabiela pristatys naujausią Lietuvos piliakalnių istoriją, archeologas Zenonas Baubonis kalbės apie piliakalnių tvarkymą ir jų pritaikymą, tautos šaknų pažinimo prasmę šiandienos žmogui pristatys aktyviai dirbančios antropoteosofų bendrijos atstovės Violeta Skinderienė ir Jurgita Rimšienė.

Vienas iš šio renginio organizatorių – VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras.

Kviečiame apsilankyti.

  

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.