2019 02 17
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Pelesos mokykloje daugėja mokinių
NAUJIENOS -> Švietimas

Su neseniai prasidėjusiais mokslo metais Pelesos vidurinės mokyklos Baltarusijoje bendruomenę pasveikino Lietuvos Respublikos generalinio konsulato Gardine darbuotojai.


Trečiasis sekretorius Mindaugas Damijonaitis, sveikindamas susirinkusius, linkėjo mokiniams džiugios ir smalsios naujų mokslų metų pradžios, o mokytojams ir mokyklos administracijai toliau sėkmingai puoselėti lietuviškąją tapatybę Pelesos krašte.

 


Apsilankymo metu diplomatai įteikė pirmos klasės mokiniams dovanas, su mokyklos administracija aptarė švietimo įstaigos aktualijas, dalyvavo šventiname koncerte.


Šiais metais pirmąją klasę Pelesoje pradėjo lankyti 11 pirmokų ( 2017 m. rugsėjį - 6). Augantis mokinių skaičius rodo mokyklos stiprumą bei lietuvybės tęstinumo užtikrinimą. Ypač džiugu, jog dalis jaunų mokytojų yra buvę Pelesos auklėtiniai. Toks pavyzdys taikliai atskleidžia, kad meilė Lietuvai Pelesoje yra perduodama iš kartos į kartą.

Pelesos vidurinė mokykla lietuvių mokomąja kalba turį gilią istoriją ir gyvuoja jau daugiau kaip šimtmetį, jos reikšmė krašto kultūrai yra unikali, 2018 m. rugsėjį į mokyklą pradėjo eiti iš viso 111 mokinių (su parengiamomis klasėmis). Daugiau apie Pelesos vidurinę mokyklą lietuvių mokomąja kalba Baltarusijoje: http://www.pelesosmokykla.lt/lt/4

LR generalinio konsulato Gardine informacija ir nuotraukos

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.