2017 06 28
Naujienų agentūra
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo: 2007-05-14
Iš viso apsilankė: 269833
Šiandien apsilankė: 45
Dabar naršo: 0

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Straipsniai
2017-06-20 Vasaros etnostovykla „Ištakų beieškant“ Punske

Birželio 19-ąją Punske, Kovo 11-osios licėjuje prasidėjo vasaros etnostovykla vaikams ir jaunimui, kurioje iš viso dalyvauja apie 130 jaunų žmonių iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos Federacijos. Stovykla surengta įgyvendinant Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos remiamą projektą, daliai jos dalyvių taip pat pasinaudojant dar dvejų mažesnių projektų bei licėjaus, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro, Regioninės plėtros agentūros Nadruva ir kitų partnerių lėšomis. 

toliau
2017-06-14 Susitikimai Karaliaučiuje: sunkūs klausimai ir bendradarbiavimo siekiai

Š.m. birželio 7-8 dienomis Karaliaučiuje vyko VII Karaliaučiaus srities regionų partnerių forumas. Jame dalyvavo VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius, Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininkas Metas Ražinskas, Birštono savivaldybės administracijos direktorius Vincas Valentinas Revuckas, keliolikos kitų Lietuvos savivaldybių vadovai bei atsakingi specialistai.

Forume taip pat dalyvavo ir įžanginius pranešimus skaitė Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas, Karaliaučiaus srities gubernatorius Antonas Alichanovas, Karaliaučiaus srities dūmos pirmininkė Marina Orgejeva, Karaliaučiaus srities kultūros ir turizmo ministras Andrejus Jermakas, Karaliaučiaus srities tarptautinio ir tarpregioninio bendradarbiavimo agentūros direktorė Ala Ivanova.

toliau
2017-06-08 Nemuno euroregionas atšventė 20 metų įkūrimo sukaktį

Birželio 6-ąją sukako lygiai 20 metų, kai buvo įkurta Pasienio regionų sąjunga, pavadinta Nemuno euroregionu. Ta proga „Mercure Marijampolė“ viešbučio konferencijų salėje buvo surengta tarptautinė konferencija „Euroregionas Nemunas-Niemen-Неман“ – bendradarbiavimas tarp pasienio regionų ir kaimyninių šalių. 

Konferencija prasidėjo nuo sveikinimo žodžių. Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis, pats nemažai prisidėjęs prie euroregiono įkūrimo veiklos sakė, kad per tuos 20 metų daug kas buvo padaryta, ne kartą reikėjo ir atkaklumo, ir užsispyrimo, kurio biuro vadovui Gintarui Skamaročiui niekada netrūko. Jis prisiminė, kiek buvo aistrų ir biurokratinių pinklių biurui su partneriais projektuojant ir tiesiant pasienio kelius su Lenkija, o dabar visi tais keliais naudojasi ir džiaugiasi. Jis ir toliau linkėjo siekti užsibrėžtų tikslų ir to, kas kartais atrodo net neįmanoma.

toliau
2017-06-01 Euroregionas Nemunas mini 20 metų įkūrimo sukaktį

Birželio 6 dieną sukanka 20 metų, kai buvo įkurtas Nemuno euroregionas. Tą dieną Pasienio regionų sąjungos „Euroregiono Nemunas“ sukūrimo sutartį Lietuvos šalies vardu pasirašė tuomečiai Alytaus apskrities viršininkas Ignas Aleškevičius ir Marijampolės apskrities viršininkas Kostas Jankauskas (sutartį pasirašęs su Marijampolės apskrities savivaldybių tarybų įgaliojimais), Baltarusijos šalies vardu – šviesios atminties Gardino srities vykdomojo komiteto pirmininkas Aleksandras Dubko, Lenkijos šalies vardu – tuometis Suvalkų vaivada Cezaris  Ciešlukovskis. Vėliau prie šios sąjungos prisijungė Vilniaus ir Balstogės apskričių savivaldybės, o 2002 metais prie jų prisijungė ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities penki rytiniai rajonai.

toliau
2017-05-30 2-ojo INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos programos kvietimo metu gautos 89 paraiškos

Antrojo kvietimo teikti paraiškas metu, iki nustatyto laiko, Interreg V-A Lietuvos-Lenkijos bendradarbiavimo programa sulaukė 89 paraiškų. 61 paraišką finansavimui gauti pateikė pagrindiniai paramos gavėjai iš Lietuvos (didžiausias pareiškėjų skaičius yra iš Alytaus apskrities, iš Marijampolės apskrities gauta 12 paraiškų), o 28 paraiškų pagrindiniai paramos gavėjai yra Lenkijos institucijos (aktyviausios buvo organizacijos iš Palenkės vaivadijos).

toliau
Archyvas
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Birželis
    2017     


Dienos klausimas
peržiūrėti rezultatus
Pasiūlykite savo klausimą

Naujienų prenumerata
Įveskite savo pašto adresą:

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
 
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.