2017 10 21
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Vasaros etnostovykla „Ištakų beieškant“ Punske
NAUJIENOS -> Kultūra

Birželio 19-ąją Punske, Kovo 11-osios licėjuje prasidėjo vasaros etnostovykla vaikams ir jaunimui, kurioje iš viso dalyvauja apie 130 jaunų žmonių iš Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos ir Rusijos Federacijos. Stovykla surengta įgyvendinant Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos remiamą projektą, daliai jos dalyvių taip pat pasinaudojant dar dvejų mažesnių projektų bei licėjaus, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro, Regioninės plėtros agentūros Nadruva ir kitų partnerių lėšomis. 

 

Į stovyklą susirinko po aštuonis moksleivius iš Pelesos, Punsko, taip pat Karaliaučiaus krašto – Stalupėnų (Nesterovo), Tilžės (Sovetsko), Karaliaučiaus, iš Lietuvos – Sangrūdos, Lazdijų bei Vilkaviškio. Kartu joje dalyvauja ir vaikai iš Šiaulių, Marijampolės, stovyklos išlaidas apmokėję savo lėšomis. Kai į stovyklą trumpesniam laikui atvyko jaunimas iš Kauno – etnografinis ansamblis „Kukutis“ bei iš Karaliaučiaus srities Pilkalnio (Dobrovolsko) atvažiavo etnografinis ansamblis „Malūnėlis“, vaikų skaičius stovykloje gerokai viršijo šimtą.

Šiam projektui įgyvendinti iš Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos buvo skirta 8 tūkstančiai eurų, iš kitų dviejų projektų taip pat po kelis tūkstančius eurų. Stovyklai vadovauja Kovo 11-osios licėjaus mokytoja Alicija Krakauskienė, taip pat Karaliaučiaus srityje dirbanti lietuvių kalbos mokytoja Ona Druseikaitė-Ruževičiūtė. Į stovyklą atvyko vaikai, kurie aktyviai domisi tautine kultūra, istoriniu paveldu, dalyvauja ar jai pasibaigus dalyvaus įvairiose etnokultūrinėse veiklose savo kraštuose.

Jau nuo pirmų valandų stovykloje jos dalyviai pajuto organizatorių globą ir rūpestį. Įsikūrę licėjaus bendrabutyje ir skaniai pamaitinti pietumis, moksleiviai susipažino vieni su kitais, pasivaikščiojo po miestelį. Jau kitą rytą jų laukė intensyvi programa – licėjaus aplankymas, kiekvieno krašto atstovai pristatė  parengtas skaidres su savo kraštų lietuviškomis etnografinėmis vertybėmis užfiksuotomis nuotraukose ir kitą medžiagą apie savo mokyklas ir kraštą. Jie susipažino su lietuvių etnografinėmis vertybėmis, pristatomomis Punsko senojoje klebonijoje, lankė ten veikiančias parodas, sužinojo, kaip siuvami ir audžiami tautiniai kostiumai.

Vakaronės metu buvo numatytas ne tik geresnis susipažinimas su stovykloje dalyvaujančiais etnografinių kraštų atstovais, jų išskirtinumu, bet ir tautinio kostiumo madų demonstravimas.

Stovyklos metu vyks kūrybinių dirbtuvių užsiėmimai, kurių metu vaikai mokysis pinti juostas, austi, susipažins su karpinių menu, molio lipdymo paslapčių juos mokys Elena Grigutienė, tad baigiantis stovyklai moksleiviai jau turės puikius molio suvenyrus parsivežti namo. Be to, vyks užsiėmimai su informacinių technologijų specialistu, kuris supažindins su įvairiomis kompiuterių bei mobilių telefonų programomis ir jų galimybėmis kurti ir mobiliuose telefonuose naudoti senuosius lietuvių simbolius bei kitas etnografines vertybes, jų aplikacijas, apdoroti nuotraukas, populiariai juos pristatyti internetinėje erdvėje, socialiniuose tinkluose.

Viena iš stovyklos dienų bus skirta pažintinei ekskursijai po Suvalkų kraštą „Baltų keliais“, kurios metu jos dalyviai pamatys daug įdomių vietų, o kelionės pabaigoje bus surengta vakaronė Šiurpilio piliakalnyje. Kitomis stovyklos dienomis jaunimas lankys Punsko skanseną ir sužinos, kaip gyveno mūsų senoliai, jie mokysis senųjų tautinių šokių ir dainų, prie Punios ežero susipažins su ten vykusios ekspedicijos dalyviais. Dar vienos ekskursijos metu bus aplankytas Seinų kraštas, Lietuvių namai, „Žiburio“ gimnazija.

Jaunimas iš keturių šalių taip pat turės galimybę bendrame būryje atšvęsti Rasos šventę – Jonines. Ateinantį šeštadienį jie aplankys etnografinį muziejų, pasiruoš Rasos šventei Šilainėje, rinks ir pins žolynų vainikus, bendrai repetuos, o vakare Šilainėje dalyvaus įspūdingose Rasos šventės apeigose, kurias organizuos Punske veikiančios Lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkė Alicija Sitarskienė.

Etnostovykla  „Ištakų beieškant“ visų kraštų lietuviams moksleiviams bei jų vadovams leis susipažinti su naujais draugais, įdomiai praleisti laiką, daugiau sužinoti apie mūsų praeitį, šaknis ir tradicijas.

Nuotraukose - į stovyklą atvyksta jaunimas iš Pelesos krašto; pirmieji bendri stovyklautojų pietūs; molio lipdymo paslapčių jaunimą moko E.Grigutienė.

Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf. ir nuotraukos.


  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.