2021 12 08
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Krivilių kaimo viešųjų erdvių pritaikymas sportui ir laisvalaikiui
REGIONAI -> LIETUVA -> Varėnos rajonas
NAUJIENOS -> Kultūra

Prieš metus Asociacija Nemuno euroregionas pradėjome bendradarbiauti su Krivilių kaimo bendruomene. Jiems parengėme paraišką projektui „Krivilių kaimo viešųjų erdvių pritaikymas sportui ir laisvalaikiui“. Ją bendruomenė Varėnos VVG-ei (NMA-ai) pridavė praeitų metų gruodžio 29 d., o šių metų pavasarį gavo patvirtinimą, kad paraiškai skirta 90 balų (iš 100 galimų) – jai skirta parama – 19700 Eur. Nuo rugpjūčio projektas įgyvendinamas. Jį Asociacija ,,Krivilių bendruomenė“, įgyvendina kartu su Varėnos rajono savivaldybės administracija, Varėnos Jadvygos Čiurlionytės menų mokykla, Varėnos rajono savivaldybės viešąja biblioteka.

Prie jo įgyvendinimo sutiko prisijungti UAB "Spaudos departamentas", UAB "Staginis", Varėnos rajono ŽŪB „Kriviliai“, Varėnos švietimo centras.

Per keletą mėnesių Krivilių kaime numatoma pagerinti viešųjų erdvių būklę, 3 aikštelėse (erdvėse) įrengiant naujas erdves bei surengiant bendruomenę telkiantį bei bendradarbiavimą su partneriais skatinantį renginį „Gamta. Muzika. Poezija“, parodas.

Viešąsias erdves numatoma pagerinti įrengiant:

-          Vaikų žaidimų aikštelę – ekologišką saugų pagrindą (dangą) ir 6 įrenginius;

-          Sportavimo (sveikatingumo) aikštelę suaugusiems – guminį pagrindą ir 5 treniruoklius;

-          Lauko muzikos instrumentų aikštelę su 2 muzikos instrumentais vaikų ir suaugusiųjų laisvalaikiui, ugdymuisi, viešiems pasirodymams.

Projekto metu, greta naujai įrengtų erdvių taip pat numatoma surengti pirmąjį kultūrinį turistinį renginį „Gamta. Muzika. Poezija“. Jis bus sujungtas iš „muzikos“ ir „poezijos“ dalių, jį papildys parodos pristatymas.

Muzikos dalies metu pasirodys ne tik vietos bendruomenės nariai, bet ir kiti Varėnos meno mokyklos bei jų pakviestų partnerių atstovai – pradedantieji ir kiti muzikantai, krašto svečiai, turistais.

Poezijos dalyje pasirodys krašto ir partnerių jaunieji bei kiti poetai. Abejose dalyse bus skatinama prisiminti ir populiarinti Krivilių krašto ir viso Varėnos rajono kultūros, istorijos veikėjus, etninius papročius, jų atnaujintą pateikimą visuomenei.  

Renginiui numatyta paruošti krašto ir jo žmonių pažinimo istorinio kultūrinio paveldo parodą bei ją eksponuoti renginio metu ir po jo – Krivilių bibliotekoje, tame tarpe Varėnos rajono bibliotekos internetinėje svetainėje, kitų partnerių svetainėse ir socialiniuose tinkluose, spaudoje.

Renginys skatins ne tik istorinį, kultūrinį, etninį paveldą, bet ir lavins vietinės bendruomenės narius ir jų bei krašto svečius skatins labiau ugdyti save ir savo vaikus, tausoti sutvarkytas viešąsias erdves, rinktis sveikesnį ir gamtą labiau tausojantį gyvenimo būdą.

Projektas įgyvendinamas pagal VARĖ-LEADER-6B-I-17-2-2020/42VS-PV-20-1-11619-PR001 VPS II prioriteto „Infrastruktūros pritaikymas kaimo gyventojų poreikiams“, VPS priemonės „Parama pagrindinėms paslaugoms ir kaimų atnaujinimui kaimo vietovėse“, veiklos sritį „Viešųjų erdvių, laisvalaikio bei sporto infrastruktūros kūrimas ir plėtra“ Nr.LEADER-19.2-7.2. Jis finansuojamas Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto (bendrai skyrė 80 % paramą) bei Varėnos rajono savivaldybės (skyrė 20 % paramą) lėšomis.Bendra projekto vertė - 24 625 Eur.

Projekto paraišką parengė ir projektą padeda įgyvendinti Asociacija Nemuno euroregionas.
Plačiau apie projektą, jo eigą bei pasiekimus skaitykite Krivilių bendruomenės paskyroje https://www.facebook.com/Kriviliai bei partnerių internetinėse svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose.

 

Asociacijos Nemuno euroregionas informacija

Asociacijos ,,Krivilių bendruomenė“ nuotrauka

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.