2017 11 22
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Žukovskio mieste atidengta memorialinė lenta lakūnui Rimantui Stankevičiui
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

Netoli Maskvos esančiame Žukovskio mieste liepos 21 d. atidengta memorialinė lenta žinomam lakūnui bandytojui ir kosmonautui bandytojui marijampoliečiui Rimantui Stankevičiui.

Memorialinės lentos atidengimo ceremonijoje dalyvavo Lietuvos Respublikos ambasadorius Rusijos Federacijoje Remigijus Motuzas, Rimanto Stankevičiaus artimieji, žymūs lakūnai, Rusijos valstybinių institucijų, aviacijos įmonių ir universitetų atstovai.

,,Rimanto Stankevičiaus vardas labai gerai žinomas visoje Lietuvoje. Jis savo talentu ir profesionalumu prisidėjo prie pasaulinės aviacijos kūrimo ir vystymo“ – savo kalboje pažymėjo ambasadorius R. Motuzas.

Rimanto Stankevičiau nuopelnai – didžiuliai. Pagal jo išbandytą ir sukurtą naikintuvo išvedimo iš suktuko programą iki šiol skraido viso pasaulio Su-27 naikintuvų lakūnai. Jis buvo vienas iš dviejų daugkartinio naudojimo laivo „Buran“ (amerikietiško „Shuttle“ konkurentas) ekipažo narių. Deja, pakilti į kosmosą Rimantas nespėjo – nei „Buran“, nei kosminiu laivu „Sojuz“. Rimantas Stankevičius žuvo 1990 m. rugsėjo 9d. Italijoje, Trevizo provincijos Salgaredos aerodrome aviacijos šventės metu atlikdamas vertikalią pilotažo figūrą.

Rimantas Stankevičius yra palaidotas Kaune, o Marijampolės vidurinei mokyklai, kurioje jis mokėsi, 2002 m. buvo suteiktas jo vardas. Žukovskio miesto, kuriame buvo ir dabar yra įsikūrę įvairūs aviacijos centrai, kapinėse pastatytas memorialinis paminklas. Tame pačiame mieste lakūno vardu pavadinta nedidelė gatvė, kurioje ir atidengta memorialinė lenta.


Lietuvos Respublikos ambasados Maskvoje informacija ir nuotraukos

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.