2018 02 24
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos atidarymo konferencija
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

Rugsėjo 21 dieną Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities kurortiniame mieste Rūsiuose (Svetlogorske) buvo surengta 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos atidarymo konferencija, kurioje iš viso dalyvavo apie 200 dalyvių iš abiejų kaimyninių šalių.

Ši programa parengta pagal Europos kaimynystės priemonę bei finansuojama Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos lėšomis. Pagal Programą numatyta skatinti ir plėsti bendradarbiavimą per sieną tarp Lietuvos ir Rusijos Federacijos pasienio regionų tęsiant anksčiau pradėtą bendradarbiavimą pagal 2004–2006 m. INTERREG IIIA / TACIS Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos kaimynystės programą bei 2007–2013 m. Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programą.


Lietuvos ir Rusijos Federacijos Kaliningrado srities bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programa bendrus projektus iš dalies (paramos dalis sudarys 90 proc. projekto vertės) finansuos pagal keturis prioritetus. Tai vietinės kultūros pristatymas ir istorinio paveldo saugojimas, apimantis istorinio ir gamtos paveldo pritaikymą ir renovavimą, kultūros, kultūros tinklo ir turizmo vystymosi pristatymą. Antrasis prioritetas -  socialinės įtraukties ir kovos prieš skurdą skatinimas, kuris apima socialinės įtraukties ir bendradarbiavimo pasienio regionuose skatinimą gerinant sveikatos, socialines ir švietimo paslaugas bei bendruomenines iniciatyvas.

Parama geram vietos ir regiono vadovavimui apima bendradarbiavimo tarp viešųjų valdžios institucijų skatinimą bei vietinių Lietuvos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programos bendruomenių stiprinimą. Dar vienas prioritetas - pasienio vadybos, pasienio saugumo, mobilumo ir migracijos vadybos skatinimas.

Atidarymo konferencijos metu susirinkusius sveikino Rusijos Federacijos ekonominio vystymo ministerijos atstovas Vitalijus Gudinas, Lietuvos vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento direktorius Gedeminas Česonis, taip pat Lietuvos Respublikos generalinis konsulas Karaliaučiuje Olegas Skinderskis. Buvo pristatyti ir du sėkmingai įgyvendinti 2007-2013 metų Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos projektai.

G.Česonis, pristatydamas naująją programą, akcentavo, jog jos projektų įgyvendinimas turi būti baigtas iki 2022 metų pabaigos. Jiems įgyvendinti iš viso bus skiriama daugiau kaip 27 milijonai eurų, projektų maksimalus įgyvendinimo laikas bus 24 mėnesiai, o vieno projekto suma galės siekti nuo 100 tūkstančių iki 1 milijono eurų.

Planuojama, kad kvietimas teikti projektus programos paramai gauti bus paskelbtas šių metų lapkričio mėnesį.

 

Nuotraukose – konferencijos atidarymo momentai

 

VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro informacija ir nuotraukos

   

 

 

 

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.