2021 07 31
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Kiduliuose – dvaro svirno pristatymas ir poezijos diena
NAUJIENOS -> Kultūra

Birželio 18 dieną, penktadienį Šakių rajono savivaldybės administracija ir partneriai rengia Kidulių dvaro svirno pristatymą visuomenei bei žiniasklaidai. Jo metu bus galima susipažinti, kokie darbai atlikti dvaro svirne, kaip jis bus panaudojamas po renovacijos. Šio pristatymo pradžia – 15 valandą, o 16 valandą ten pat vyks Poezijos dienos renginiai, kurių metu gyvai ir nuotoliniu būdu savo kūrybą, taip pat Kristijono Donelaičio eiles skaitys Lietuvos ir Rusijos Federacijos Karaliaučiaus krašto poetai ir skaitovai, tarp jų ir jaunimo atstovai. Renginyje skambės dainos ir muzika. Maloniai kviečiame dalyvauti šiuose renginiuose.   

Paminėti renginiai - tai dalis projekto „Kultūros paveldas pasienio regione – turizmui ir bendradarbiavimui“ veiklų. Šis dvejų metų trukmės Lietuvos ir Rusijos Federacijos (Karaliaučiaus  srities) bendradarbiavimo per sieną 2014-2020 metų programos projektas pradėtas įgyvendinti 2019 metų liepos 16 dieną, jo pagrindinis jo partneris – Šakių rajono savivaldybės administracija, partneriai – viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras ir Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities istorijos ir meno muziejus. Bendras projekto biudžetas – 1 110 920 eurų, iš jų programos parama - 90 procentų išlaidų.

 

Kidulių svirno pristatymo (pradžia 15 val.) nuoroda "Zoom" platformoje: 

 

https://us02web.zoom.us/j/88384589624?pwd=M2o3aTZjQU0rS0NFSUxHb2NZL1FEdz09

 

Renginio ID: 883 8458 9624

 

Slaptažodis: 260863

 

Poezijos skaitymų (pradžia 16 val.) nuoroda "Zoom" platformoje:

 

https://us02web.zoom.us/j/88384589624?pwd=M2o3aTZjQU0rS0NFSUxHb2NZL1FEdz09

 

Renginio ID: 883 8458 9624

 

Slaptažodis: 260863


Šio projekto įgyvendinimo metu restauruotas Šakių rajone esančio XIX amžiaus Kidulių dvaro svirnas, įrengiant jame ekspozicijų sales, erdves parodoms ir renginiams, darbo vietas, taip pat suremontuotas Karaliaučiaus srityje, Tolminkiemyje esantis lietuvių literatūros klasiko Kristijono Donelaičio memorialinis muziejus. Jame atnaujintos ten esančios buvusios bažnyčios ir klebonijos šildymo bei vandentiekio sistemos, rekonstruotas klebonijos pastatas bei atlikti kiti būtini statybos darbai, atnaujintos ekspozicijų erdvės. Abejos kultūros erdvės pasipildys naujais baldais, kompiuterine bei kita įranga.

Koronaviruso pandemija ir karantinas gerokai apsunkino ir pakoregavo projekto įgyvendinimą, bet nepaisant to šio projekto įgyvendinimo metu pavyko pasiekti daug prasmingų rezultatų: Kiduliuose surengta atidarymo konferencija, Tolminkiemyje - dailės pleneras, kuriame dalyvavo abiejų kaimyninių šalių menininkai, vyko plenero metu sukurtų dailės darbų parodos Tolminkiemyje, Karaliaučiuje, Šakiuose, Marijampolėje. Taip pat parengtas žemėlapis, Marijampolės apskrities ir Karaliaučiaus srities rytinės dalies kultūros paveldo objektus skatinantis lankyti turizmo maršrutas, parengtas elektroninis leidinys trimis kalbomis pristatantis kultūros paveldo objektus ir projektą bei jo rezultatus, vykdytos viešinimo ir įvairios kitos veiklos.  
Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf.

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.