2018 01 17
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Susitikimai Karaliaučiuje: sunkūs klausimai ir bendradarbiavimo siekiai
REGIONAI -> RUSIJA -> Karaliaučiaus miestas

Š.m. birželio 7-8 dienomis Karaliaučiuje vyko VII Karaliaučiaus srities regionų partnerių forumas. Jame dalyvavo VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius, Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininkas Metas Ražinskas, Birštono savivaldybės administracijos direktorius Vincas Valentinas Revuckas, keliolikos kitų Lietuvos savivaldybių vadovai bei atsakingi specialistai.

Forume taip pat dalyvavo ir įžanginius pranešimus skaitė Europos Sąjungos ambasadorius Rusijos Federacijoje Vygaudas Ušackas, Karaliaučiaus srities gubernatorius Antonas Alichanovas, Karaliaučiaus srities dūmos pirmininkė Marina Orgejeva, Karaliaučiaus srities kultūros ir turizmo ministras Andrejus Jermakas, Karaliaučiaus srities tarptautinio ir tarpregioninio bendradarbiavimo agentūros direktorė Ala Ivanova.

 

Pasisakymuose vyravo nuomonė, kad bendradarbiavimas tarp regionų bei atskirų savivaldybių turi ir gali vykti net ir šioje ne pačių geriausių santykių tarptautinėje erdvėje metu.

V.Ušackas akcentavo ypatingą Karaliaučiaus srities geografinę padėtį ir istorinę situaciją, krašto privilegiškumą Europos Sąjungos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo santykiuose. Europos Sąjungos bendradarbiavimo su šiuo kraštu programos 2007-2015 metų laikotarpyje iš dalies  finansavo 60 bendrų projektų, kurių biudžetas viršijo 146 mln. eurų, o 2014-2020 laikotarpio ES programos numato dar 58 mln. eurų paramą.

G.Skamaročius su visais šiais asmenimis, o taip pat su Lietuvos Respublikos generaliniu konsulu Karaliaučiuje Olegu Skinderskiu bei Rusijos Federacijos Ambasadoriumi Lietuvoje Aleksandru Udalcovu aptarė bendrus dvišalius ir tarpregioninius santykius, jau apie pora metų jaučiamą priešiškumo mūsų šaliai suaktyvėjimą bei lietuvių kalbos ir etnokultūros fakultatyvų uždarinėjimą Karaliaučiaus srities švietimo įstaigose, vis labiau ribojamą ar stabdomą lietuvių kultūros paveldo klausimų kėlimą bei sprendimą šioje srityje, vis didesnį šių klausimų centralizaciją ir sprendimų perkėlimą į vis aukštesnį administracinį lygmenį, vizų išdavimo procedūrų naujus reikalavimus Lietuvos Respublikos piliečiams, ypač administracinių struktūrų atstovams.

Su šiais asmenimis, o taip pat su Karaliaučiaus srities savivaldybių vadovais bei specialistais buvo aptartas pasiruošimas ir pageidaujami vykdyti galimi bendri projektai Lietuvos ir Karaliaučiaus srities bendradarbiavimo 2014-2020 metų programos rėmuose - jų pateikimas numatomas šių metų pabaigoje, o vykdymas - 2018-2020 metais.

Su Karaliaučiaus srities kultūros ir turizmo ministru A. Jermaku taip pat aptartas bendradarbiavimas kultūros bei turizmo informacijos mainų ir susijusiose temose.

Forumo išvakarėse, gegužės 30 d. generalinis konsulas O. Skinderskis susitikimo su Karaliaučiaus srities gubernatoriaus vadovaujamos vyriausybės švietimo ministre Svetlana Truseniova metu išreiškė susirūpinimą dėl blogėjančių sąlygų mokytis lietuvių kalbos šioje srityje. Abiejų šalių atstovai sutarė, kad tikslinga atnaujinti Lietuvos ir Karaliaučiaus krašto bendradarbiavimą švietimo srityje.

Bendradarbiavimas šioje ir panašiose temose priklausys nuo srities gubernatoriaus A.Alichanovo ir federacinių institucijų sprendimų, todėl šie klausimai forumo metu buvo papildomai keliami ir vietoje trumpai bei dalykiškai aptarti su gubernatoriumi bei kitų institucijų vadovais ir atstovais. Pokalbių metu susidarė nuomonė, kad gubernatorius (į sritį atvykęs prieš mažiau kaip metus) nėra pakankamai informuotas apie lietuvišką švietimą ir kultūros paveldą šiame krašte, savo komandos narių prašydamas surinkti ir artimiausiu metu jam pateikti daugiau informacijos.

Ambasadorius Vygaudas Ušackas ypač greitai ir dalykiškai suregavo į situaciją dėl lietuvių kalbos ir etnokultūros fakultatyvų uždarinėjimo Karaliaučiaus srities švietimo įstaigose, lietuvių kultūros paveldo klausimų, operatyviai paremdamas mūsų iškeltus klausimus ir čia pat vietoje bei vėlesnių diskusijų metu išreiškęs nuomonę srities gubernatoriui ir kitiems vadovams juos spręsti dalykiškai.

Susitarta su srities gubernatoriumi A.Alichanovu šių klausimų aptarimą ir sprendimų paiešką pratęsti liepos pradžioje numatomame kitame susitikime su juo ir jo komandos nariais bei mūsų šalies atstovais.

Nuotraukose – forumo akimirkos, bendroje nuotraukoje įsiamžino M.Ražinskas, G.Skamaročius, A.Alichannovas, V.V.Revuckas ir Šakių savivaldybės atstovas Vitas Girdauskas, G.Skamaročius diskutuoja su Karaliaučiaus srities gubernatoriumi A.Alichanovu.

VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro informacija ir nuotraukos

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.