2018 03 23
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Aplankyti už Nepriklausomybę žuvusių lietuvių karių kapai
REGIONAI -> LENKIJA -> Seinai

Vėlinių išvakarėse viešosios įstaigos Nemuno euroregiono Marijampolės biuro darbuotojai kartu su Marijampoliečių bendrijos, K.Donelaičio draugijos nariais bei Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centro teatro „Žalvarnis“ aktoriais aplankė lietuvių, žuvusių 1920 m. kovose už Nepriklausomybę lietuvių karių kapus Beržininkuose ir Seinuose. 

Beržininkuose yra palaidoti lietuviai kariai, kurie kovojo ir žuvo šioje vietoje per mūšius su Lenkijos kariuomene 1920 metų rugsėjo mėnesio 22-23 dienomis. Mūšyje Lietuvos kariuomenės 5-asis pėstininkų pulkas atkakliai gynėsi, bet buvo priverstas trauktis. Dalis žuvusių mūšio lauke Lietuvos karių ir buvo palaidota Beržininkų bažnytkaimio kapinėse.

 

Šiose kapinėse Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius svečiams priminė kovų istoriją, papasakojo, kaip sunkiai sekėsi įamžinti žuvusių Lietuvos karių atminimą. Ant jų kapų buvo padėta gėlių puokštė, uždegtos Lietuvos nacionalinių spalvų žvakutės.

Išvykos dalyviai aplankė ir Seinų kapinėse besiilsinčius žuvusius Lietuvos karius, čia taip pat pagerbė jų atminimą, padėjo gėles ir uždegė žvakutes. Po to Seinų lietuvių namuose „Žalvarnis“ parodė spektaklį „Nerimstanti širdis“, kurį sukūrė ir pastatė Virginija Samuolienė. Apie penkios dešimtys žiūrovų nuoširdžiai dėkojo atlikėjams už vaidinimą, kuris sujaudino savo tema ir itin aktualiai atrodė atliekamas būtent Seinų krašte. Šį renginį organizuoti padėjo ir rėmė VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuras.

 

Nemuno euroregiono Marijampolės biuro informacija ir nuotraukos

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.