2019 02 17
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Nemuno euroregiono verslo forume - ir sutartys dėl investicijų
NAUJIENOS -> Verslas

Prieš 20 metų Gardine pradėtos rengti Nemuno euroregiono verslo parodos-mugės ir susiję  renginiai, jungiantys Lietuvos, Baltarusijos ir Lenkijos pasienio regionus, jų ekonomikos ir verslo struktūras. 2008 metais šiuos kasmečius renginius pradėjo papildyti ir verslo (investicijų) forumai. Nuo šių metų nutarta parodas-muges Gardine rengti kas dvejus metus, neporiniais metais.

Praėjusį penktadienį Gardine vyko verslo forumas "Euroregionas Nemunas - 2018", sukvietęs valdžių, verslo, diplomatines, regionų ir savivaldybių bei kitų institucijų atstovus iš 15 šalių.

 

Forumo dalyvius sveikino Baltarusijos ekonomikos viceministras Jurijus Čebotaras ir žemės ūkio viceministrė Ala Lomakina, Gardino srities vadovas Vladimiras Kravcovas, Lietuvos generalinis konsulas Gardine Genadijus Mackelis, kiti pareigūnai. Jame taip pat dalyvavo VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius, Druskininkų, Lazdijų ir kitų savivaldybių bei verslo ir susijusių įmonių atstovai.

Forumo metu vyko plenarinis posėdis, taip pat buvo dirbama keturiose teminėse grupėse: "Verslas regionuose: naujas tarpregioninio bendradarbiavimo impulsas", "Industrija 4.0 - šiuolaikiniai LEZ "Gardino investicijos" sprendimai", "Vizų politikos liberalizavimas - galimybės turizmo plėtrai Gardino srityje", "Verslo organizavimo sąlygų supaprastinimas: efektyvus regionų plėtros instrumentas". Oficialiai numatytų renginių pertraukėlių metu ir jiems pasibaigus vyko individualūs darbiniai ir neformalūs susitikimai.

Forumo metu kaimynai atkreipė dėmesį į sėkmingą Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimą verslo srityje. Šiuo metu šioje šalyje veikia apie 140 Lietuvos kapitalo įmonių.

Viena iš geidžiamiausių investuotojų kaimyninėje šalyje - ARVI įmonių grupė-koncernas, kuris praėjusiais metais atidarė kalakutų auginimo ir perdirbimo įmonę Lydos rajone, o š.m. rugsėjo 17 d. įkasė naujos panašios gamyklos (UAB "Klimarvi") kapsulę Klimovičių rajone, Mogiliovo srityje. Joje marijampoliečiai planuoja investuoti ne mažiau nei 48 mln.eurų ir sukurti apie 200 naujų darbo vietų, įmonę planuojant pastatyti iki 2020 metų. Kapsulę įkasė ARVI įmonių grupės viceprezidentas Vydas Gedvilas ir Mogiliovo srities vykdomojo komiteto (VK) pirmininkas Vladimiras Domanevskis.

Forumo metu UAB "ARVI BY agro" (veikia Lydoje) direktorius Aurelijus Jankevičius ir Gardino miesto VK pirmininkas Mečislavas Gojus pasirašė sutartį dėl ARVI prekybos tinklo plėtojimo Gardino mieste.

Šio forumo metu investicinio projekto sutartį dėl administracinio-prekybinio centro statybos Gardine (centre, Zamkovaja gatvėje) taip pat pasirašė UAB "DT group" direktorius Darius Kardis ir Gardino miesto VK pirmininkas M.Gojus.

Forume Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas ir Gardino miesto VK pirmininkas M.Gojus atnaujimo savo savivaldybių ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį, ją labiau detalizavo įvairiomis dvišalėmis priemonėmis.

Šiemetinis euroregiono renginys sutapo su Gardino miesto įkūrimo 890-mečio minėjimu. Šia proga miesto gimtadieniui skirtas iškilmingas koncertas vyko Gardino dramos teatre. Ta pačia proga šeštadienį buvo surengtas dviračių žygis Gardinas-Druskininkai.

Forumas transliuotas ir patalpintas youtube kanale adresu: https://www.youtube.com/watch?v=M-loY_5xGS4&feature=youtu.be


VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro ir belta.by informacija


G.Skamaročiaus ir organizatorių nuotraukose - forume dalyvavo atstovai iš 15 šalių; forumo dalyvius sveikina Lietuvos generalinis konsulas Gardine Genadijus Mackelis, sutartį pasirašo UAB "ARVI BY agro" (veikia Baltarusijoje) direktorius Aurelijus Jankevičius ir Gardino miesto VK pirmininkas M.Gojus; forume dalyvavo ir Nemuno euroregiono Marijampolės biuro direktorius Gintaras Skamaročius. 

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.