2018 02 24
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Seinų krašto lietuviams – spektaklis apie prezidentą Kazį Grinių
REGIONAI -> LENKIJA -> Seinai

Spalio 29 dieną, sekmadienį 14.30 val. (Lietuvos laiku - 15.30 val.) Lietuvių namuose Seinuose bus rodomas Kazlų Rūdos  savivaldybės kultūros centro teatras „Žalvarnis“ spektaklis „Nerimstanti širdis“. Jis skirtas pernai gruodį minėtam Lietuvos prezidento Kazio Griniaus 150-mečiui, o taip pat artėjančiam Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui. Viešoji įstaiga Nemuno euroregiono Marijampolės biuras yra vienas iš šio pasirodymo organizatorių.

Pjesės, kurią sukūrė ir režisavo Virginija Samuolienė veiksmas nukelia į tuos laikus, kai laisvos Lietuvos valstybės vizija dar tik formavosi ir supažindina su žmonėmis, kurie padėjo daug pastangų dėl to. Spektaklio veiksmas vyksta Marijampolėje, Grinių namuose, kur dabar veikia Lietuvos Prezidento K.Griniaus memorialinis muziejus.

Pjesės autorė ir režisierė V.Samuolienė sakė, kad jai buvo svarbu parodyti prezidentą ir kaip šeimos žmogų, knygnešį, išmintingą politiką, taip pat ji norėjo atskleisti ir prezidento žmonos Joanos Pavalkytės-Griniuvienės vaidmenį, nes ši moteris buvo ir aktyvi visuomenininkė, knygnešė, rašytoja, ji subūrė pirmąjį lietuvišką chorą, buvo viena iš „Šviesos“ draugijos steigėjų, surinko daug Sūduvos krašto prijuosčių. Be to, ji  Marijampolėje surengė pirmąjį lietuvišką vaidinimą „Amerika pirty“.

 

Grinių namuose rinkdavosi visa miesto šviesuomenė, tautinio atgimimo veikėjai, iš čia maisto ir rūbų ryšuliai keliaudavo į Kalvarijos kalėjimą, kur būdavo kalinami politiniai kaliniai ir knygnešiai, iš šių namų sklido ir pačios demokratiškiausios mintys. Šiame spektaklyje galima išvysti labai skirtingas asmenybes: ir būsimą revoliucionierių Vincą Mickevičių – Kapsuką, ir būsimą vyskupą Justiną Staugaitį, ir kitus.

Organizatoriai tikisi, kad šį nemokamą spektaklį norės pamatyti ne tik Seinuose gyvenantys lietuviai, bet ir tie, kurie įsikūrę Punske ar Suvalkų mieste bei apylinkėse. Tie, kas nespėjo jo pažiūrėti Kazlų Rūdoje šį pavasarį ar rudenį Marijampolėje, taip pat kviečiami atvykti į Seinus ir prisiliesti prie mūsų tautos istorijos.

Nemuno euroregiono Marijampolės biuro inf.

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.