2018 07 18
Naujienų agentūra

  

 

 

                                                                                                   

                                                                                   

Laivybos Nemuno aukštupyje aptarimas Susisiekimo ministerijoje, pateiktas bendras projektas
NAUJIENOS -> Kitos naujienos

Nors jau kelerius metus dirbame šioje srityje, bet vasario mėnesį pavyko pasiekti du ženklesnius tarpinius rezultatus dėl laivybos Nemuno aukštupyje plėtros: mėnesio pradžioje VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro iniciatyva Susisiekimo ministerijoje įvyko dalykinis pasitarimas, o mėnesio pabaigoje pateikta paraiška dalinio finansavimo gavimui.

Pasitarime dalyvavo viceministras Paulius Martinkus,  VĮ Vidaus vandens kelių direkcijos (VVKD) di­rek­to­rius ga­my­bos ir tech­ni­kos rei­ka­lams Lai­mo­nas Ka­mie­nas, Alytaus miesto meras Vytautas Grigaravičius, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Lazdijų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Valdas Petras Mikelionis, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro Gintaras Skamaročius bei kiti asmenys.

 

Nemuno upė nuo Birštono iki Druskininkų ir toliau iki Juodosios Ančios žiočių (greta sienos su Baltarusijos respublika) yra valstybinės reikšmės vidaus vandenų kelias, tačiau pastaraisiais metais ženklesnių sprendimų, nuostatų ir finansavimo valstybiniu lygiu trūko. Pasitarimo metu buvo tariamasi, kaip būtų galima laivybai Nemuno upės aukštupyje skirti didesnį dėmesį ir finansavimą, su Baltarusijos ir Lenkijos įgaliotomis institucijomis nacionaliniame lygmenyje pratęsti diskusijas bei siekti susitarimų dėl ilgalaikio laivybos Nemuno upe skatinimo veiksmų plano ar programos parengimo.

Pasitarime buvo iš principo sutarta, kad būtina dalintis su plėtra planuojamų dalyvių atliktinas veiklas ir įsipareigojimus, numatant, kad Susisiekimo ministerija tiesiogiai ir per VVKD skirtų didesnį dėmesį tarpvalstybinių klausimų sprendimui bei vandens kelio / laivakelio (farvaterio) - upės dugno valymui ir jo priežiūrai, o savivaldybės - krantinių bei upės dugno nuo laivakelio iki krantinės tvarkymui, verslumo bei turizmo skatinimui.

Sutarta vertinti investicijų atsiperkamumą, socialinį regioninį faktorių, atlikti (atnaujinti) tyrimą ir vertinimus dėl investicijų poreikio laivakelio parengimui (pavienių seklumų, akmenų sąnašų pašalinimui, kitų darbų atlikimui), naujų prieplaukų įrengimui bei prieigų (akvatorijų) prie esamų prieplaukų ir krantinių tvarkymui, išskiriant galimus atskirus elementus skubiau teiktinus Valstybės ir savivaldybių bei ES paramos programų lėšoms gauti.

Pasitarimus ministerijoje sutarta tęsti atlikus upės dugno ir krantinių bei prieigų "poreikių" tyrimą bei pirminius vertinimus.

Atsižvelgiant į 2017 metų gruodžio 18 dienos mūsų įstaigos ir Nemuno aukštupyje esančių savivaldybių bei VVKD atstovų pasitarimo sprendimus bei 2018 metų vasario 6 d. pasitarimo Susisiekimo ministerijoje susitarimus, Birštono savivaldybės administracijai ir jos partneriams padėjome parengti ir 2018.02.22 pateikti paraišką daliniam finansavimui gauti iš ES Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos 2014-2020 bendradarbiavimo programos.


Projekto "Verslumo sąlygų abipus Nemuno gerinimas" pagrindinis tikslas - gerinti
laivybos ir verslumo sąlygas Nemuno aukštupyje. Šį projektą planuoja įgyvendinti Birštono savivaldybės administracija (paraiškovas), Alytaus rajono savivaldybės administracija, VšĮ Lazdijų švietimo centro (verslo centras),  Gardino srities verslininkų finansinės paramos įstaiga ir Baltarusijos valstybinė įmonės Belvodput Gardino skyrius (atsakinga už laivybą Gardino srityje).

Projekte per 24 mėnesius (2019-2020 metais) planuojama surengti verslumo mokymus, sertifikuotus laivavedžių kursus, konferencijas ir kitus renginius; įsigyti ir įrengti mobilių/pontoninių prieplaukų Nemuno upėje, gerinti prieigą prie jų; įsigyti įrangos ir parengti locmanų / navigacijos žemėlapį (nuo Gardino iki Birštono), apimantį taip pat ir informaciją apie verslo paslaugas, turizmo objektus; vykdyti viešinimo priemones.

Planuojamas projekto biudžetas - apie 332 tūkst. Eur.

VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro informacija ir nuotr.

  Atgal Archyvas Spausdinimo versija  
 
Jūsų komentaras
Vardas: El. pašto adresas:
Įveskite patvirtinimo kodą, kurį matote paveikslėlyje  
AntiSpam
komentarų nėra
© NEMUNO EUROREGIONO
MARIJAMPOLĖS BIURAS.
Visos teisės saugomos.


Naujienų portalas yra projekto „Nemuno euroregiono įvaizdžio gerinimas ir informacijos sklaida“ dalis.
Projektą iš dalies finansuoja Europos Sąjunga

Sprendimas: Idamas.
Naudojama Smart Web sistema.